Učení dělá mistra

Až začnete pracovat na prvních zakázkách, tak si možná oddychnete, že máte to otravné učení a studování za sebou. Je tomu ale přesně naopak

Musíte držet krok s konkurencí. Ta se neustále vzdělává a učí nové reklamní triky. A proto i Vy musíte dělat to samé.

Společnost zahlcená reklamou se zkrátka vyvíjí a některé starší triky, jak zaujmout, na ni již neplatí. Naučíte-li se ty nové, pak získáte silnou zbraň, která Vás nechá vyniknout mezi ostatními copywritery.

Jak se tedy dále vzdělávat?

Navštěvujte odborné diskuse
Diskusí o copywritingu není mnoho a většinou ani jejich obsah není příliš zajímavý. Proto nechám dodržování tohoto doporučení na Vás a Vašich časových možnostech.
Učte se od konkurence
Překvapivě i tam občas najdete něco zajímavého. A pokud ne, tak se alespoň poučíte z jejích chyb. I když možná tato rada nezní příliš eticky, lze jí považovat za přijatelnou, pokud Vaše vzdělávání nepřejde v kopírování.
Čtěte
A to nejen knihy o copywritingu, ale i beletrii a denní tisk. Rozšíříte si tak slovní zásobu a v případě novin i aktuální všeobecný přehled. Naopak čtením knih o copywritingu zvýšíte své oborové znalosti (pozor na starší a již neaktuální vydání).
Bavte se s kolegy
Ti sice neprozradí všechny tajné fígle, co znají, ale pokud ano, pak získáte velmi cenné zkušenosti prakticky zadarmo. Jedna z nejlepších možností dalšího vzdělávání (bohužel v České Republice nejméně častá).
Čtěte odborné články a blogy
Získáte tak zajímavé poznatky od kolegů, kteří mají chuť se o vědomosti podělit. Sledováním kvalitních zdrojů o copywritingu tak částečně nahradíte absenci často chybějící komunikace s kolegy.
Učte se z vlastních chyb
Chybami se člověk učí. Snažte se neudělat stejnou chybu dvakrát. Příjdete-li na nějakou zásadní, poznamenejte si jí na nějaké místo, které máte často na očích.
Piště, pište, pište…
Předchozí rady jsou jistě užitečné. Nejvíc Vás ale bez debat naučí praxe. Jen tak vylepšíte a využijete své schopnosti copywritera naplno.

Kam dál?

Navštivte sekci užitečné odkazy a získejte informace a zkušenosti z uznávaných českých i zahraničních zdrojů.

Kontextové odkazy

Stáhněte si

Připravil jsem pro Vás ke stáhnutí zazipovanou složku, obsahující všechny stránky tohoto webu.


Copyright © copywriter marty. Všechna práva vyhrazena. Mapa webu | Kontakt | O webu
Sponzorované odkazy: Vymezovací kroužky, Grafika & webdesign, Odpuzovače koček