Jak začít

Každý nějak začínal. Máte-li však u sebe ochotného, zkušenějšího kolegu, který Vám rád poradí, jsou copywriterské začátky lehčí a radostnější.

Kolegu Vám bohužel poskytnout nemohu, ale snad Vám následujícími 3 radami alespoň trochu ulehčím Vašich prvních pár řádků.

Začněte co nejdřív

Neotálejte, protože už i tak mají ostatní copywriteři před Vámi pravděpodobně dost velký náskok. Jakmile zjistíte, že máte potřebné předpoklady pro práci textaře neváhejte a začnete hned psát. Klidně jen tak pro radost. Jen tak můžete začít vylepšovat své schopnosti.

Dejte do psaní všechno

Přemýšlejte, zda by každá věta nebo slovo nešlo napsat jinak, lépe. Svou práci neodbývejte (jak je v Čechách zvykem). Připravujete se tak o zkušenosti. Když si nebudete vědět rady, napište svým známým, kolegům a požádejte je o radu, nebo se jich zeptejte na jejich názor.

Nepřestávejte

Rozhodně se nevzdávejte, pokud se Vám párkrát něco nepovede. Mnozí profesionálové ve svých začátcích také nepsali právě nejlepší texty. Důležité je stále zlepšovat své schopnosti, učit se novým věcem a stále psát.


Kam dál?

Navštivte sekci užitečné odkazy a získejte informace a zkušenosti z uznávaných českých i zahraničních zdrojů.

Kontextové odkazy

Stáhněte si

Připravil jsem pro Vás ke stáhnutí zazipovanou složku, obsahující všechny stránky tohoto webu.


Copyright © copywriter marty. Všechna práva vyhrazena. Mapa webu | Kontakt | O webu
Sponzorované odkazy: Vymezovací kroužky, Grafika & webdesign, Odpuzovače koček